Krzemian litu jest to związek chemiczny powszechnie używany w przygotowaniu posadzek betonowych - starych w trakcie renowacji jak i świeżo wylanych nowych posadzek. Krzemian litu wnika w wierzchnią warstwę posadzki betonowej i ją wzmacnia. 

Ten preparat ma kilka ważnych cech, które sprawiają, że jest bardzo przydatny przy pracach posadzkarskich:
- Wnika i wzmacnia beton, nie pozostawiając górnej warstwy 

- Sprawia, że posadzka betonowa się nie pyli 

- Zagęszcza górną warstwę  betonu polerowanego oraz niepolerowanego 

Krzemian litu wnika do 3 mm w głąb posadzki. Użycie krzemianu litu jest polecane przy każdej technologii - od ciężkiego szlifu maszynami ciężkimi w technologii LAVINA FLOOR aż pod renowacje posadzki szlifierką wysokoobrotową w technologii Lavina ECO czy pracą zacieraczkami w systemie Trowel Shine.
Warto zwrócić też uwagę, że preparaty na bazie krzemianu litu mają też różne stężenie.

Preparat ULTRALIT HARD STANDARD o 12% zawartości krzemianu litu jest preparatem uniwersalnym, który znajduje zastosowanie w większości sytuacji. 

Krzemian ULTRALIT HARD ECO 8% zalecany jest na posadzki dobrej jakości, nie wymagającej dużej ingerencji w strukturę. 

Z kolei najbardziej stężony ULTRALIT HARD PREMIUM 18% powinien być stosowany w przypadku renowacji starych, zniszczonych posadzek, którym jest bardzo potrzebne wzmocnienie na poziomie strukturalnym.

 
     Krzemian litu w zastosowaniu jest niezwykle prosty w użyciu. Zazwyczaj zalecane jest rozpylenie warstwy za pomocą rozpylacza a następnie rozprowadzenie go równomiernie mopem z krótkim włosiem (aby nie chłonął zbyt dużej ilości preparatu).Jeśli widzimy potrzebę i mamy wątpliwości odnośnie posadzki operacje tą można powtórzyć .

 

Pod względem wydajności zazwyczaj na świeżym betonie uzyskujemy 15-20 metrów kwadratowych na litr preparatu, w przypadku świeżego zatartego betonu wydajność wacha się od 10 do 12 metrów kwadratowych na litr, a beton polerowany to 20-30 metrów kwadratowych na litr.

Kliknij tutaj by sprawdzić krzemiany litu w naszej ofercie.