W branży szlifowania i polerowania posadzek przemysłowych efektywność pracy oraz ceny narzędzi to jest jedno z kluczowych zagadnień. Częstym pytaniem, które otrzymujemy od naszych klientów jest to, czym narzędzia w spoiwie metalowym Superabrasive różnią się od tak zwanych podróbek?
 

            Obecnie w praktycznie każdej branży można spotkać tzw. „Podróbki” z Państwa środka. Branża betonu polerowanego dość długo broniła się przed nimi, jednak nadszedł czas, że i tą branże dostrzegły chińskie firmy. Postaramy się przekazać informację o pracy na chińskich narzędziach zebrane prosto od kilku naszych klientów, którzy po próbie z narzędziami nieoryginalnymi wrócili do pracy na narzędziach oryginalnych
 

            Przy kupnie maszyny z Chińskiej Republiki Ludowej sprawa jest dużo prostsza, niby jest niższa cena ale pojawiają się utrudnienia w postaci wysokich kosztów transportu, często bardzo trudny dostęp do części zamiennych oraz braku serwisu na terenie Polski.
 

            Z narzędziami sprawa wygląda nieco inaczej, bo prościej jest je przetransportować oraz mają mniejszą wartość. Jednak nasi klienci informują nas, że w chińskich produktach brak jest przede wszystkich jednej bardzo ważnej z punktu biznesowego rzeczy – powtarzalności i trzymania jakości. Zdarzają się partie towaru, spełniające wymagania klientów jednak następna dostawa okazuje się mieć inną zawartość diamentu w segmentach szlifujących, co powoduje przykrą niespodziankę przy przystąpieniu do pracy. Oryginalne narzędzia zapewniają powtarzalność i utrzymanie odpowiedniej jakości produktu, w szczególności warto podkreślić fakt, że Superabrasive samo wytwarza sztuczny diament do swoich narzędzi i w tym względzie nie jest zależne od poddostawców.
 

            Sprawa jakości i powtarzalności też ma istotne znaczenie przy samych wymiarach. Niestety nie zawsze narzędzia są idealnie dopasowane i zdarza się, że nie wchodzą lub mają luz w uchwycie Quickchange przez co segment jest praktycznie do wyrzucenia.
 

            Na koniec sama jakość szlifowania i spoiwa. Narzędzia oryginalne pomimo wyższej ceny mają znacznie wyższą wydajność. Niektórzy twierdzą, że gorsza partia narzędzia z chin potrafi się skończyć po 200 metrach posadzki!

            Wyboru narzędzia dokonuje oczywiście klient, jednak my rekomendujemy, aby postawić na narzędzia sprawdzone, powtarzalne i wymagające rzadszych przestojów na wymianę segmentu.