Technologia betonu polerowanego, czyli zdzieranie, szlifowanie i polerowanie posadzki wymaga kwalifikacji i umiejętności, ale przede wszystkim odpowiednich maszyn i narzędzi. Nowe szlifierki Lavina Elite to szeroka gama maszyn do szlifowania oraz polerowania betonu w wersjach z i bez pilota.

Maszyny te posiadają szereg nowych rozwiązań i ulepszonych technologii względem serii X, poprawiających komfort i wydajność pracy. Seria Elite to m.in. nowy system tłumienia pyłu z wysokociśnieniowymi dyszami natryskowymi, nowe zintegrowane obciążniki zamontowane na maszynach, diody LED do monitorowania podłogi, ergonomiczny uchwyt, panel sterowania z uchwytem na telefon komórkowy oraz dwoma portami USB.

Maszyny w serii Elite są dużo cięższe od modeli z serii , przez co wytwarzają największe ciśnienie robocze. Lavina 32REU, Lavina 25REU to modele sterowane zdalnie pilotem. Lavina 14EU, Lavina 16EU, Lavina 20EU, Lavina 25EU to maszyny sterowane manualnie. Każdy kolejny model różni się rozmiarem głowic, ilością miejsc na narzędzia Superabrasive, średnicą roboczą, wagą, czy mocą silnika. Duża ilość różnorodnych maszyn pozwala dobrać je idealnie do każdego rodzaju pracy, wielkości szlifowanego terenu, a nawet rodzaju i stanu technicznego polerowanego betonu.