Barwniki cieszą się niesłabnącą popularnością i uznaliśmy, że przyszedł czas na dokładny opis metody nakładania barwników na posadzkę betonową w trakcie szlifowania i polerowania 
Dla przypomnienia Ameripolish Surelock to gałąź koncentratów barwników w płynie przeznaczona do barwienia posadzek betonowych i występujący w dwóch wielkościach opakowania – 0,23 i 1,15 litra.

 

1) Przygotowanie posadzki

Posadzkę betonowa trzeba dokładnie przygotować i przeszlifować XQC segmentami metalowymi dostosowany do twardości posadzki. Następnie posadzkę należy wypolerować do gradacji 200 narzędziami z tworzywa sztucznego Nato Lub WAFF  .
 

2) Czyszczenie 

Następnym krokiem jest wyczyszczenie posadzki. Polecamy czyszczenie posadzki za pomocą myjki Eureka lub Tennant   lub odkurzaczem Lavina Posadzka powinna być całkowicie wysuszona przed nałożeniem barwnika.
 

3) Przygotowanie barwnika

W momencie jak posadzka będzie wysychała można przygotować barwnik

Opakowanie 0,23 litra rozcieńczamy w 3,6 litra acetonu lub wody demineralizowanej

Opakowanie 1,15 litra rozcieńczamy w 17 litrach acetonu wody demineralizowanej


4) Naniesienie barwnika Ameripolish

Za pomocą natryskiwacza rozprowadzamy cienką warstwę barwnika na posadzce a następnie rozprowadzamy go za pomocą mopa (najlepiej mop z mikrofibry, który nie będzie chłonął dużej ilości barwnika). Można operacje powtórzyć - kolor będę bardziej wyrazisty 

5) Wysychanie barwnika i usuwanie nadmiaru
Trzeba poczekać aż barwnik całkowicie wsiąknie w górną warstwę posadzki. Przy temperaturze 15 stopni Celsjusza powinniśmy dać barwnikowi na penetracje od 2 do 4 godzin (zależnie też od wilgotności powietrza oraz innych czynników).Nadmiar barwnika likwidujemy czystym mopem lub na dużych powierzchniach szorowarką z padem diamentowym ( gradacja 800)  

6) Zastosowanie utwardzacza (krzemian litu Ultralit Hard Standard)
Po wyschnięciu barwnika jego wierzchnią warstwę powinniśmy zabezpieczyć krzemianem litu.  Jeśli zostało nam troszkę barwnika możemy zmieszać go z krzemianem. Dla wzmocnienia posadzki polecamy zastosowanie ULTRALIT Hard Standard, który ma doskonałe właściwości utwardzające i zabezpieczające barwnik. Krzemian nakładamy za pomocą opryskiwacza oraz mopa tak samo jak to miało miejsce w przypadku barwnika

7) Zapolerowanie posadzki na koniec 
Dla utrwalenia efektu zalecamy zapolerowanie powierzchni wyposażoną w pady w gradacji 400-3500 – dobór padów jest zależny od tego jaki połysk chcemy uzyskać.

8) Na sam koniec polecamy zabezpieczenie posadzki polimerowym impregnatem do betonu Ultralit Gloss Shield i zapolerowanie go  polerka  wysokoobrotowa. Idealnie sprawdzi się maszyna Lavina B36G-S  albo Pioneer Amano Eclipse. Do obydwóch polerek polecamy pady diamentowe z serii Suprashine High Performance

Powyżej opisana metoda powinna dać zamierzony efekt i nadać posadzce oryginalny, żywy głęboki  kolor i spełnić wymagania inwestora.
Dla przypomnienia zaznaczamy, że wydajność koncentratu oraz kolor jest zależna od wielu czynników i są to tylko wartości przybliżone.