Groszkowanie powierzchni betonowych i kamiennych staje się coraz bardziej popularne. Szybkie, wydajne i proste rozwiązanie dla maszyn planetarnych do groszkowania gładkich powierzchni betonowych. Do czego jest to używane? Sugerujemy zapoznać się z kilkoma przykładami.

 1. Powierzchnia betonu na parkingu jest śliska. Postanowiono nałożyć powłokę polimerową (farbę) na szorstki beton lub po prostu krzemian litu w celu usunięcia kurzu. Ale potrzebujesz reliefu na betonowej powierzchni właśnie tak, aby powierzchnia po nałożeniu powłoki, krzemianu lub farby pozostała szorstka.
 2. Konieczne jest usunięcie 2-4 mm twardej warstwy wierzchniej na betonowej posadzce. Postanowiono zastąpić posypki betonem polerowanym lub powłoką polimerową.
 3. Trzeba wypoziomować nierówne poziomy posadzki. Konieczne jest usunięcie 2-5 mm (nawet do 1-2 cm) miękkiego betonu.
 4. Architekt zaprojektował posadzkę betonową groszkowaną na przestrzeniach publicznych, dworcach kolejowych itp. lub ozdobną betonową lub kamienną.

We wszystkich tych przypadkach można i należy używać narzędzia Bush Hammer zamontowanego na szlifierce planetarnej. Narzędzie Bush Hammer może być używane z dowolnym modelem Laviny o wadze od 65 do 720 kg. Tutaj znajdziesz również adaptery do użycia Bush Hammer w maszynach planetarnych takich jak Blastrac, HTC, Huscvarna, Scanmaskin, Schwamborn.

O czym należy pamiętać podczas pracy z narzędziem Bush Hammer? B-hammer to szybkie i proste rozwiązanie, które pozwoli Ci dobrze zarobić na tej usłudze. Na przykład na L25EU można wykonać 200-400m2 groszkowania dziennie, jeśli praca jest odpowiednio zorganizowana. Kupujesz jednak dość drogi zestaw narzędzi i powinieneś być dobrze przygotowany do pracy. 

 1. W przypadku dużych i średnich projektów próba w docelowej lokalizacji jest obowiązkowa w celu określenia jakości powierzchni i jej właściwości ściernych. Taka próba pomoże dobrać odpowiedni typ narzędzia Bush Hammer, pokaże klientowi jakość obrabianej powierzchni, a także poprawnie wyliczy ilość narzędzi do konkretnego obiektu.
 2. Im twardsza powłoka, którą chcemy obrobić, tym większe będzie zużycie narzędzia typu Bush Hammer. 
 3. Nie tylko twardość powierzchni wpływa na zużycie narzędzia. Im bardziej nierówna powierzchnia, tym większe będzie zużycie (narzędzie tego typu nie lubi drgań i wstrząsów na nierównościach).
 4. Niezbędne jest również wykluczenie wystających z powierzchni metalowych części (kotwy itp.) Duże ilości włókien metalowych również zwiększają zużycie narzędzia.
 5.  Ważny jest prawidłowy dobór obrotów i prędkości maszyny.
 6. Doświadczony operator szlifierki natychmiast określi prawidłową prędkość obrotową i prędkość posuwu, tak aby narzędzie typu Bush Hammer groszkował (nie szlifował) powierzchnię.
 7. Zużycie będzie koniecznie zależeć od wagi i parametrów maszyny (a także od twardości i ścieralności powierzchni).
 8. Używanie narzędzia Bush Hammer zawsze będzie droższe niż frezowanie lub śrutowanie, ale znacznie szybsze.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilka rodzajów narzędzi Bush Hammer do groszkowania na różne rodzaje powierzchni, do szlifierek o różnej wadze, do różnych głębokości groszkowania.