Technologia betonu polerowanego jest zdecydowanie coraz częstszym sposobem wykończenia posadzek betonowych. Hale magazynowe, zakłady przemysłowe, czy sklepy wielkopowierzchniowe, tam beton polerowany zyskuje największą popularność. Jakie korzyści daje ta technologia?  

Przede wszystkim to tanie i relatywnie proste  wykonanie nowej posadzki. Kolejno najniższe koszty utrzymania oraz łatwa regeneracja już wykonanej posadzki. To również brak dodatkowej, wierzchniej powłoki i dekoracyjny wygląd. Szlifowanie i polerowanie posadzki betonowej to krok w przyszłość w technologii wykończenia posadzek. Beton polerowany możemy wykonać w trzech różnych technologiach. Lavina Floor, czyli używając ciężkich maszyn planetarnych.

Technologia ta pozwala na najgłębszy szlif i doskonale sprawdza się przy renowacji starych i zniszczonych posadzek, ale również w nowych, gdyż oprócz szlifu świetnie radzi sobie również z polerowaniem. Lavina Eco, czyli lekki szlif, dogłębne oczyszczenie oraz wypolerowanie za pomocą maszyn wysokoobrotowych, siatek polerujących i padów diamentowych. Ta technologia dedykowana jest lekko zniszczonym i nowym posadzkom betonowym, gdzie nie ma konieczności dogłębnego szlifowania powierzchni. Trzecia technologia to Trowel Shine, czyli polerowanie zacieraczką przy pomocy odpowiednich tarcz, adapterów i narzędzi Superabrasive. Trowel Shine dedykowane jest nowym posadzkom, które mogą być najszybciej doprowadzone do standardu betonu polerowanego.